Bezno "A" - Březno 1:3
Kosmonosy - K.Vrutice "A" 2:4

Kosořice – Řepov

Autor: Redakce BD, 24. 04. 2013

Snahou Kosořických v domácím prostředí bylo jediné, zvítězit a napodobit další úspěšná mužstva z dolních pater tabulky. Navíc domácí toužili vrátit Řepovu vysokou porážku z podzimní části. Realita byla ovšem jiná. Domácí byli nejspíš myšlenkami ještě v kabině, když se hostující Prchlík ocitl sám před brankářem, proti kterému ale neuspěl. Hned vzápětí po přihrávce napříč vápnem měl řepovský Uher odkrytou branku, jenže z vyložené pozice trefil pouze tyč. Domácí měli problémy s kombinací a náběhy soupeře. Paradoxně kosořickým hráčům nepomohla ani vedoucí branka z dvacáté minuty. K přímému kopu z dobrých dvaceti metrů se postavil zkušený Niklfeld a precizní ránou trefil přesně Vlkovu levou šibenici. Jediným štěstím domácích bylo, že hráči Řepova měli vychýlená mířidla. Ve 27. minutě to neúspěšně zkoušel technicky Štěpán. Tentýž hráč se hned vzápětí ocitl ve vápně nekrytý, jenže to přehnal s kličkami a obrana odehrála míč do bezpečí. Hosté byli nebezpečnější, ale mohli doplatit na zahozené šance. Ve 38. minutě rozběhl Vonášek rychlý brejk, na jehož konci Macháč servíroval míč na zcela osamoceného Darmoše, který však v koncovce mířil hodně nepřesně. O minutu později však Niklfeld stejně jako při první brance zahrával standardní situaci, nastřelil sice jen zeď, ale důrazný Tříska našel odražený míč jako první a skrytou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Hosté mohli ještě v závěru poločasu zkorigovat. Nejprve volný řepovský hráč ve vápně nastřelil pouze obránce a v posledních vteřinách vypadl míč Pokornému z rukavic. Ten však ještě stihl celou situaci zachránit.

První vážnější příležitost po změně stran si připsali domácí. Agilní Vonášek vyslal do úniku Třísku, kterému ale střela příliš nesedla. Totožná akce byla k vidění i na druhé straně, kdy se Štěpánovi včas vrhl pod nohy Pokorný. Výpady Řepovských dosti zaměstnávaly soupeřovu obranu, ta však nadále odolávala. Hráči Kosořic spoléhali hlavně na brejky, které se jim postupem času nabízely stále častěji. V 75. minutě po centru Kučery z levé strany mířil Macháč hlavou nepřesně. V závěru domácí nevyužili ani přečíslení čtyři na jednoho.

Branky: 20. Niklfeld, 39. Tříska. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 3:1. Diváci: 102.

Kosořice: Pokorný – Batala (64. Vavrik), Štecher, Pára, Kučera – Grus, Vonášek, Niklfeld, Tříska (89. Bašus) – Macháč, Darmoš (38. Andres).

Řepov: Vlk – Auer, Ladislav Rys, Drahota, Veselý (76. Štecha) – Prchlík (88. Javůrek), Antl, Tůma, Uher (70. Babák) – Štěpán, Marek Rys.

Autor: Redakce BD, 20. 04. 2013

Utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky přineslo boj dvou rozdílných poločasů. Zatímco ten první vyzněl lépe herně i výsledkově pro domácí, tak v poslední dvacetiminutovce to byli hosté, kdo zle zatápěl řepovské obraně. Ta si určitě po závěrečném hvizdu oddechla.

Zápas začal náporem domácích a již v 10. minutě šli domácí do vedení – po pravé straně utekl Veselý, nacentroval přes celou branku na volného Štěpána a ten hlavou do prázdné branky otevřel skóre.

Za dvacet minut vybojoval míč Tůma, ideálně prostrčil na Scheuflera a ten podle bezmocného Moce v brance Kněžmosta dal na 2:0. Nutno říci, že Řepovští jasně ovládli hru v první pětačtyřicetiminutovce a další šance ještě zůstaly nevyužity.

Druhý poločas přinesl pravý opak. Hosté se stále více osmělovali v ofenzivě a domácí Řepov viditelně znervózněl, začal chybovat a vyklidil střed hřiště. Kněžmost tak přebral iniciativu na své kopačky a štěstím domácích bylo, že kontaktní gól přišel až v 81. minutě. Řepov poté hru rozkouskoval a protaktizoval se ke konečné výhře.

Branky: 10. Štěpán, 29. Scheufler – 81. Kastner. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:1. Rohy: 3:8. Diváci: 82. Hráč zápasu: Uher – Štěpánek.
Řepov: Vlk – Auer, Kopa, Drahota, Štecha, (89. Bonoma) – Scheufler, Rys, Tůma, Štěpán – Uher (86. Javůrek), Veselý.

Kněžmost: Moc – Vokál, T. Beran, Repš, Hybner – Beneš, Liška, Fiala (46. Škaloud), Kastner – J. Beran, Štěpánek.

Autor: Redakce BD, 02. 04. 2013

Na kvalitním i když nerovném povrchu hřiště předváděla obě družstva jen slabý odvar pěkného fotbalu. Utkání bylo plné nečistých soubojů a ještě více gest a mluvení, zvláště ze strany hostujícího mužstva. Řepovští měli smůlu – již v 11.minutě se zranil kapitán Tůma a v první půli dostali pět žlutých karet – převážně za mluvení. První poločas byl hrán za mírné převahy domácích, kteří se také ujali vedení ve 35. minutě krásným trestním kopem jejich kapitána Bůžka – 1:0.

Ve 42. minutě šel předčasně do kabin řepovský Rys, který nejprve dostal za mluvení žlutou a poté i červenou za kritiku rozhodčího („jdi do pr**le"), které doprovodil i strčením do hlavního rozhodčího. Druhý poločas Řepovští i v deseti lidech zahráli výborně. V 50. minutě po průniku Štěpána, se Uher trefil do protipohybu brankáře Musila, vyrovnáno 1:1.

I když se Řepovští prakticky celý druhý poločas bránili, měli těsně před koncem šanci na vítězství, žel neúspěšným provedením o tuto šanci přišli.
Domácím nelze upřít snahu, ale scházela fotbalovost, bojovnost je trochu málo, i když na mladoboleslavský přebor to vrchovatě stačí.

Branky: Bůžek – Uher. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 2:7. ČK: M. Rys (Ř). Diváci: 55. Hráč zápasu: M. Bůžek – Vlk.

Kostelní Hlavno: Musil – Machka, Hlaváček, Vašek (75. Vinš), Němeček – Tudoši, M. Bůžek, Sůra, Novák – J. Bůžek, Toman (63. Hanuš).

Řepov: Vlk – Auer, Štěpán, Drahota, Scheufler – Prchlík (82. Javůrek), Štecha, Tůma (11. Uher), Veselý (58. Babák) – Krichebauer, Rys.